Firma windykacyjna

Firma windykacyjna

Jeśli jesteś właścicielem firmy i wystawiasz faktury to z pewnością wiesz, jak dużym obciążeniem mogą być niezapłacone faktury. Według badania przeprowadzonego przez niezależną firmę konsultingową Plum, 11% wszystkich faktur wystawionych przez małe i średnie przedsiębiorstwa jest opłacanych z opóźnieniem. Dlatego firma windykacyjna to niejednokrotnie ostatnia deska ratunku dla płynności finansowej firmy.

Która firma windykacyjna ?

To, ile możesz samodzielnie zebrać, zależy od Twojej branży i klientów. Jednak spędzanie czasu na poszukiwaniu zaległych kont może kosztować cenny czas i zasoby ludzkie. Na całym świecie firmy muszą przeznaczyć cenne dni robocze na działania w związku z opóźnionymi płatnościami, co zwiększa ich obciążenia administracyjne.

firma windykacyjna

Zamiast wykonywać pracę samodzielnie, wynajęcie firmy windykacyjnej może być mądrą alternatywą. Współpracując z profesjonalną firmą, ściągniesz zaległe długi i zaoszczędzisz czas. Jednak musisz sprawdzić firmę pod kątem ich minimalnych wymagań, przejrzystości, opłat i nie tylko.

Share