Biżuteria z drewna i żywicy

Biżuteria z drewna i żywicy

Zbliża się czas wielkanocnego świętowania. Nie trzeba długo szukać inspiracji dla wzorów na nową biżuterię z drewna i żywicy jak na przykład zające, króliczki czy ozdobne jajka.

Tworzenie biżuterii z drewna i żywicy

Wszystko zaczynamy od projektu, który na początku rozrysowywane na kartce. Następnie pozostaje odpowiedni dorób materiałów. Jeżeli zależy mi na trwałej biżuterii o nieco kanciastych kształtach wybieram drewno. Oczywiście wtedy są mniejsze możliwości modelowania materiałów, dlatego przydają się umiejętności plastyczne. Ważny jest też rodzaj drewna. Biżuteria nie jest duża więc drewno musi być trwałe, a jednocześnie miękkie, aby można było z wykorzystaniem małego dłutka je modelować.

biżuteria z drewna i żywicy

Żywica jest bardziej plastyczna, chociaż trudnej ją obrabiać ręcznie, ponieważ jak się można domyślać jest w stanie płynnym mało trwała. Dlatego właśnie albo stosuje się formy, albo też żywica stanowi dekoracyjny dodatek. Widziałem również przezroczyste tuleje, w których zastygła żywica stanowi dekoracje na nie tylko używane w biżuterii.

Share