Co to jest SEO?

Co to jest SEO?

Obecnie prawie każda firma ma swoją stronę internetową. Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, co zrobić, aby na stronę wchodziło jak najwięcej osób. Skutecznym rozwiązaniem są działania z zakresu SEO. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Efektywne działania z zakresu SEO to jeden z najlepszych sposobów na rozwój biznesu. Pozwalają na zwiększenie widoczności strony internetowej w wyszukiwarce Google i zdobycie większej liczby klientów. Jeżeli chcesz zapoznać się z ciekawymi informacjami ten temat, przeczytaj nasz artykuł.

Co to jest Search Engine Optimization?

Search Engine Optimization to inaczej proces optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwarek. Obejmuje on wszelkie działania mające na celu poprawę widoczności strony w organicznych (czyli bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. W skład optymalizacji stron pod kątem organicznych wyników wyszukiwania wchodzą różne działania. Można je podzielić na działania on-page i off-page. Pierwsze z nich dotyczą działań w obrębie strony internetowej. Mają one wpływ na prezentację wizualną i strukturalną strony. W ich skład wchodzi m.in. optymalizacja kodu strony, optymalizacja grafiki na stronie, optymalizacja treści na stronie, a także dbanie o układ treści i grafiki, który będzie przyjazny dla użytkowników. Z kolei operacje off-page to działania przeprowadzane poza obrębem witryny. Wpływają na lepsze postrzeganie strony przez roboty wyszukiwarki. Dzięki działaniom off page SEO strona ma szansę na znalezienie się wysoko w wynikach wyszukiwania. W skład operacji poza stroną wchodzi m.in. pozycjonowanie stron internetowych. Aby poznać więcej szczegółów na temat skutecznych działań SEO, warto zajrzeć na blog SEO Zgreda.

Zalety prowadzenia działań z zakresu SEO

Prowadzenie działań z zakresu SEO przynosi wiele korzyści. Odpowiednio przeprowadzona optymalizacja strony wpływa na poprawę widoczności witryny jeżeli chodzi o wyniki wyszukiwania. Przekłada się to na zwiększenie liczby użytkowników odwiedzających stronę. Dzięki SEO możesz dotrzeć ze swoją ofertą do potencjalnych klientów, co pomoże Ci zwiększyć zyski Twojej firmy. Niewątpliwe zalety prowadzenia działań z zakresu SEO to również zwiększenie rozpoznawalności marki, budowanie zaufania w sieci, tworzenie długofalowych relacji z klientami oraz zdobycie przewagi nad konkurencją.

Jakie są techniki SEO?

W ramach działań SEO można wyróżnić kilka metod pozycjonerskich. Charakteryzują się one różnym stopniem respektowania reguł etycznego pozycjonowania według wyszukiwarki Google. Można wymienić następujące techniki:

  • White hat SEO – ta metoda wykorzystuje tylko legalne i akceptowane przez Google techniki. Osiąganie wysokich pozycji stron w wyszukiwarkach internetowych następuje tutaj bardzo powoli i stopniowo. Warto jednak pamiętać, że efekty white hat są dużo trwalsze niż w przypadku black hat. Dzięki technice white hat strona utrzymuje się na wysokiej pozycji o wiele dłużej. Do white hat SEO zaliczają się m.in. takie działania jak budowanie unikalnego contentu, blogowanie, tworzenie zasobów w postaci grafik, infografik i testów, optymalizacja kodu strony, odpowiednie nagłówki czy struktura strony.
  • Black hat SEO – do osiągnięcia celów wykorzystuje nieetyczne i nieakceptowane przez Google techniki. Są to m.in. spamowanie, cloaking, publikowanie treści niskiej jakości, kupowanie linków zewnętrznych prowadzących do strony. Częstą praktyką wykorzystywaną w działaniach black hat jest przesycenie treści na stronie za pomocą najbardziej popularnych słów kluczowych oraz fraz kluczowych. Operacje black hat SEO są nastawione na szybkie, ale nietrwałe efekty. Wyszukiwarka Google wykrywa strony, które wykorzystują tego typu działania i uniemożliwia im podniesienie pozycji w wynikach wyszukiwania lub nawet usuwa je ze swojego indeksu.
  • Grey hat SEO – tego typu działania można określić jako kompromis pomiędzy operacjami white hat i black hat. Google pozostawia szerokie pole do interpretacji, które działania z zakresu optymalizacji i pozycjonowania są etyczne, a które nie. Dlatego grey hat SEO to propozycja dla osób, które lubią eksperymentować z algorytmem Google i szukają alternatywnych rozwiązań pozwalających na poprawę widoczności witryny w wyszukiwarce. Stosując działania grey hat warto jednak liczyć się z tym, że niektóre z nich mogą zostać uznane przez Google za nieetyczne.

Jak wybrać najlepszą agencję do optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek internetowych?

Jeżeli planujesz optymalizację strony internetowej poprzez wdrożenie działań z zakresu SEO, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnej agencji SEO. Zanim jednak podejmiesz współpracę z konkretną firmą, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Dobrze jest sprawdzić, jaki jest zakres usług oferowanych przez daną agencję. Najlepiej zdecydować się na współpracę z firmą, która może Ci zaproponować kompleksowe usługi w zakresie pozycjonowania i optymalizacji strony. Warto wybrać firmę, która stosuje takie rozwiązanie jak Search Engine Marketing, czyli połączenie pozycjonowania z reklamami Google Ads oraz używa nowoczesnych narzędzi (m.in. Google Search Console czy linkowanie wewnętrzne). Profesjonalni pracownicy dobiorą odpowiednie słowa kluczowe, a także będą w stanie poprawnie skonfigurować mapę witryny. Bardzo istotnym aspektem, któremu należy się przyjrzeć, jest również doświadczenie wybranej agencji w prowadzeniu działań z zakresu SEO. Zwróć też uwagę na profesjonalizm pracowników firmy. Powinni oni przedstawić Ci dokładny plan działań w zakresie zwiększenia widoczności Twojej strony w wyszukiwarce, a także udzielać wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania. Zanim wybierzesz daną agencję SEO, koniecznie zapoznaj się z opiniami innych klientów na jej temat. Dzięki temu dowiesz się, czy osoby, które skorzystały z usług firmy, były zadowolone z przeprowadzonych działań.

Prowadzenie działań SEO przynosi wiele korzyści. To świetny sposób na wypromowanie swojego biznesu w internecie. Operacje z zakresu SEO, dzięki podniesieniu pozycji witryny w wyszukiwarce, wpływają na wzrost rozpoznawalności firmy i zwiększenie liczby nowych klientów.

Share